2 tk. só
3 dkg élesztő
10 dkg trappista sajt
40 dkg liszt
1/2 rúd kolbász
2 db (1 a kenéshez) tojás
6 dl víz
2 tk. kristálycukor
4 dkg vaj
3 cl tej
20 dkg tejföl
18-20 db levél medvehagyma
Egy lábasban összekeverjük a vizet a tejföllel és a vajjal, kicsit átmelegítjük, majd egy keverőtálba öntjük. Hozzáadjuk a lisztet, sót, tojást is. Az élesztőt cukros tejben megfuttatjuk és szintén a keverékhez adjuk. Addig dagasztjuk, míg teljesen egynemű tésztát nem kapunk.
1 órát letakarva meleg helyen kelesztjük, közben a kolbászt felkarikázzuk.
Ha megkelt a tészta, lisztezett felületen henger alakot formázunk belőle és 18 szeletre vágjuk. A szeleteket lelapogatjuk, majd mindegyik közepébe teszünk 1-1 karika medvehagymalevéllel becsomagolt kolbászkarikát, végül a tészta végeit összenyomkodjuk.
Sütőpapírral bélelt tepsibe sorakoztatjuk a kis bucikat, tetejüket megkenjük felvert tojással, megszórjuk reszelt sajttal és 180 fokos sütőbe toljuk kb. 18 percre.
Az összevalókat összegyúrni, kicsit pihentetni, kinyújtani, kiszaggatni, a tetejét tojással megkenni és megtsütni
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A lisztet és a sütőport egy tálba tesszük, hozzáadjuk a sót, majd a vajjal elmorzsoljuk. A joghurtot is ráöntjük és meggyúrjuk a tésztát. A tésztát lisztezett felületen kinyújtjuk...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes
A lisztet a margarinnal elmorzsoljuk, majd a túrót és a sót hozzáadva összegyúrjuk jó alaposan. Ha kész, hűtőbe tesszük pihenni. legjobb este összegyúrni, és reggelig állni hagyni)...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű