35 dkg liszt
2 tk porélesztő
1 egész tojás
csipet só
1 ek cukor
5 dkg olvasztott vaj
2 dl langyos tej
nutella
olaj a sütéshez
Az élesztőt felfuttatjuk a cukros langyos tejben. A vajat felolvasztjuk és kihűtjük. A többi hozzávalóval alaposan bedagasztjuk a tésztát. Letakarjuk, meleg helyre tesszük és a duplájára kelesztjük.
Lisztezett felületen kb. 1 cm vastagra nyújtjuk, 6-7 cm-es szaggatóval kiszaggatjuk (ha nincs, akkor jó egy pohár is). Minden második korong közepére egy kiskanál nutellát rakunk.
A tészta szélét megvizezzük a töltelék körül, egy üres kört helyezünk rá, és jól összenyomkodjuk a szélét. Ismét letakarjuk és további 15-20 percet kelesztjük.
Az olajat felforrosítjuk, de nem szabad túl forrónak lennie, mert akkor a fánk kivűl megég, belül pedig nyers lesz.
2-3 fánkot teszünk az olajba, fedőt teszünk rá és 1,5-2 percig sütjük. Megfordítjuk őket, de a fedőt már nem tesszük rá és 1,5-2 perc alatt készre sütjük.
Porcukorral megszórjuk és tálaljuk.
A száraz anyagokat összekeverjük és fokozatosan a többit 170 sütő előmelegítve, 20*25 tepsi Szerintem a dupláját kell sütni
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Alaptészta: A hozzávalókból 2 db lapot nyújtunk, kb. 1/2 cm vastagra, és a tepsi hátoldalán sütjük meg kb. 10 perc alatt. Mákos piskóta: Először a margarint, a cukrot és a toj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vajat langyosra olvasztjuk. A többi hozzávalót összekeverve palacsintatésztát készítünk, végül utolsóként hozzáadjuk a vajat is. A hagyományos palacsintához hasonlóan sütjük meg...
Elkészítési idő: 30 p Nehézség: Könnyű