40 dkg tejpor
1 kocka Rama
20 dkg kókuszreszelék
35 dkg cukor
1.5 dl víz
50 szem mandula
1 ízlés szerint kókuszreszelék
A vizet a cukorral sziruppá főzzük, majd belekeverjük a Ramát.
Hozzáadjuk a tejport és a kókuszt, jól elkeverjük, majd 2-3 órára hűlni hagyjuk. (Ideális előző nap elkészíteni a masszát.)
Közben a mandulát leforrázzuk, és a héját leszedjük, száradni hagyjuk.
A kihűlt masszából golyókat formálunk, aminek a közepébe beleteszünk egy-egy szem mandulát, majd kókuszreszelékben megforgatjuk.
Elkészítés után, kis időre, újra hűtőbe tesszük.
Ilyen lett és nagyon finom!A recept.150g csokit és125 g vajat göz felett meg olvasztunk.5 tojást külön választunk.A fehérjét pici sóval nagyon keményre felverjük.A tojás sárgáját 1...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A cukrot a van.cukorral, csipet sóval és a tojássárgákkal, rámával habosra keverni. A tejet a liszttel csomómentesre keverni, a tojás fehérjét habbá verni. A lisztes tejben elke...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes