6 nagyobb szelet csirkemell
1 csapott kk só
1 tk grill fűszerkeverék
3-4 ek olaj a sütéshez
2 szál újhagyma a zöld szárával együtt
10 dkg pulykasonka (vagy csirkemellsonka, vagy bármilyen felvágott)
10 dkg reszelt sajt
2 ek reszelt parmezán sajt
3,5 dl tejföl
1 tojás
1 csipet só
1 csipet bors
A csirkemell szeleteket alaposan megtisztítjuk, kicsit lecsöpögtetjük, vékonyra klopfoljuk. Meghintjük sóval és grill fűszerkeverékkel.
Egy serpenyőben 3-4 evőkanál olajat hevítünk, amin a husik mindkét oldalát pár perc alatt elősütjük. A szeleteket egy közepes tepsibe fektetjük.
A megtisztított újhagymát karikára vágjuk. A felvágottat apróra kockázzuk.
Egy tálban a tejfölt elkeverjük a tojással, a sóval, borssal, majd hozzáadjuk az újhagymát, a sonkát, a parmezánt és a reszelt sajt felét.
Jól összeforgatjuk és az elősütött husikra halmozzuk. A maradék reszelt sajttal megszórjuk.
Előmelegített sütőbe toljuk, ahol 35 perc alatt 180 fokon hőlégkeveréssel megsütjük.
Melegen, krumplipürével, párolt rizzsel esetleg friss salátával kínáljuk.
A csirkemellet kicsit kiklopfoltam,sóztam,borsoztam. A tojásokat a sajttal,sóval,borssal,fokhagymával simára kevertem. A szeleteket lisztbe,majd a sajtos masszába mártottam,majd...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vékony hús szeleteket kiklopfolom,sózom borsozom . A burgonyát az apró lukú reszelőn lereszelem,besózom és amikor levet ereszt kinyomkodom.Ezután hozzáadom a lisztet, és a tojás...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű