5 kifli
500 g túró
ízlés szerint kristálycukor
citromlé
fahéj
1 csomag vaníliás pudingpor
6 dl tej a pudinghoz + kb. 2 dl a kiflihez
cukor
A kiflit felkarikázom, majd beleteszem egy tálba, ráöntom a 2 dl tejet, kicsit megforgatom, hogy mindegyiket érje. Ezután egy jénaiba pakolom sorba.
A túrót ízesítem cukorral és citromlével. Jól összekeverem, majd a kiflire helyezem. 180 fokon kb. 30 percig sütöm.
Közben elkészítem az öntetet. A vaníliapudingot a csomagoláson leírtak szerint elkészítem, annyi, hogy több tejben főzzük, hogy öntet állagú legyen.
A megsült kifli tetejére fahéjat szórok, kicsi öntet is mehet rá. Tálaláskor adom hozzá a többi öntetet.
A kekszet összetörjük és egy tálba tesszük. Az almát lereszeljük, meglocsoljuk a citromlével, majd egy kis edénybe tesszük és a cukorral pár percig melegítjük. Mikor karamelizálódi...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Nedves és száraz összetevőket külön-külön összevegyítjük, majd a kettőt összekeverjük. Legalább fél órát állni hagyjuk. 160-170 fokon 40-45 perc.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
Kivajazott piteformába tesszük a feldarabolt gyümölcsöt. Lisztet, sütőport, sót, cukrot összekeverjük. Hozzáadjuk a felolvasztott vajat, tojást és a tejet. Ebből egy lágy tésztát k...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű