1 csipet só
3 dl tej
3 dkg vaj
2 db tojás
20 dkg liszt
2 ek. olaj
2 dl szénsavas ásványvíz
A vajjal, a liszttel és a forró tejjel fehér mártást készítünk, majd még forrón ízesítjük a porcukorral, a vaníliás cukorral, valamint a vanília aromával. Ha kihűlt apró kockákra vágott csokit adunk hozzá.
A palacsintatésztát összekeverjük,majd kisütjük és betöltjük a vaníliás krémmel a palacsintákat.
tepsit kivajazni ,zsemle morzsázni tojás,cukor,vaníliás cukor ,tejföl,olaj összekeverjük majd beleforgatjuk a sütőporos lisztet végül a meggyet és a felaprított csokit is hozzá ke...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
350 g lisztet összedolgozunk 250 g vajjal (cukrot nem teszünk bele), 2 tojássárgájával és 4 evőkanál vízzel. Éjszakán át pihentessük. Másnap a tésztából két lapot nyújtunk. Az eg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű