250 g liszt
250 g vaj
250 g túró
1 csokor medvehagyma
só
2 db tojássárgája
Megtisztítjuk a medvehagymát,icipicire aprítjuk,és összekeverjük a liszttel.
Rámorzsoljuk a túrót, hozzáadjuk a kb. másfél teáskanálnyi sót.
Lereszeljük nagy lyukú reszelővel a vajat,majd az eddig felsoroltakkal összegyúrjuk.
Lisztezett deszkán kb. 2 ujjnyi vastagra nyújtjuk, és pici pogácsaszaggatóval kivagdossuk.
A nagy tepsinkbe sütőpapírt rakunk,belepakoljuk a pogácsánkat, megkenjük tojássárgájával, és 180 fokra előmelegített sütőben kb. 20-25 percig sütjük. (Míg szép mélybarna nem lesz a pogik teteje)
Késhegyével felaprítom a májat, hozzákeverem a hozzávalókat, olajos tepsiben kisütöm (mint a palacsintát) átforgatom.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet összemorzsoljuk a vajjal, majd hozzátesszük a sót, a tojás sárgáját s a tejfellel jól összegyúrjuk. Azután ujjnyi vastagra elnyújtjuk és mint a pogácsát, késsel bevagdoss...
Elkészítési idő: kb. 1 óra Nehézség: Könnyű
1. A lisztben elvegyítem az élesztőt és a sót, majd hozzáadom a vajat vagy a margarint, a tojásokat és a tejszínt. Jól összedolgozom, és az így kapott tésztát egy kelesztőtálban pi...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes