Vanilla krém belsőhőz:
6 db pálcika
3/4 bögre kesudió beáztattva legalább 4 órára
3/4 bögre kókusz krém
1/4 bögre agave vagy juhar szirup
1/4 bögre víz
csipet vanillia por
(egy kicsi magtej)
Karamellhez
1–2 evékanál kókusz olaj
8 db medjool király datolya
1 evőkanál juhar szirup
csipet vanillia és só
Csoki réteg
1/3 bögre kókusz olaj
4 evőkanál juhar szirup
4-5 evőkanál nyer kakaó
1.Öntsük le a vizet a kesudióról és turmixoljuk össze a hozzávalókat , hogy a jégkrémünk teljesen sima legyen majd, amennyiben túl sűrű akkor lazítsuk egy kis magtejjel. Formákba öntjük és pálcikát teszünk mindegyikbe legalább 3 órát át fagyasszuk.
2.Megolvasszuk a kókusz olajat a karamellünkhőz, összeturmixoljuk a datolyával, édesítővel, vanilliával és a csipet sóval addig turmixoljuk még krémes karamellkrémet nem kapunk
3.A csoki krémhez a szintén megolvaszott kókusz olajunkhoz habverővel hozzádolgozzuk az édesítőszert és a csokoládét. Vegyük ki a jégkrémünket a fagyasztóból és mártsuk bele a csokiba úgy, hogy az befedje az egészet majd egy sütő papíra állítjuk őket.
4. Most a karamell réteg következik Egy evőkanál karamell krémet kenjük el mindkét oldalan. Most tegyük be 10 percre a fagyasztóba és a letelte után kivesszük és újra vonjuk be csokikrémmel. Most rakjuk be a fagyasztóba amíg készre nem fagy. A házi mélyhűtők nagyon jól fagyasztanak, így tálalás előt 10 perccel vegyük ki.
1. A mézet a cukorral, a vajjal és a csokival felolvasztjuk. 2. Belekeverjük a diót, és a kukoricapelyhet. 3. Evőkanállal halmokat teszünk mignon papírokba, és hűtőbe rakjuk.
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű
Az áfonyát megmosom, lábasba teszem és felfőzöm. Ne főzzük sokáig, hogy maradjanak benne egész áfonya szemek. Félreteszem hűlni, mikor már langyosra hűlt hozzákeverem a zselatin...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes
1, A tojássárgáját cukorral jól kikavarjuk,apránként felváltva hozzáadjuk az olajat és vizet. 2, Hozzáadjuk a masszához a sütőporral elkevert lisztet,majd óvatosan keverjük bele a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű