kb. 4 csésze liszt (2 dl-es pohár),
3 tk. sütőpor,
2 tk. só,
1,5 csésze forró tej,
2 ek. olaj
kenyérsütőgépben 8-as program (dagasztás, kelesztés),
16 részre osztjuk és lapos cipókat formálunk. Letakarva 10 p. pihentetés után lisztes felületen kinyújtjuk vékonyra (kb. 20 cm átmérő) és zsiradék nélkül forró palacsintasütőben kisütjük. Egyik oldalát kb. 30 mp-ig, a másikat csak kb. 15 mp-ig. Konyharuhával letakarva evésig pihentetjük.
Ha túlsütjük, kiszárad!
Elsőként pucold meg a krumplit, és tedd fel főni. Amíg fő, az élesztőt keverd el egy kis langyos cukros tejjel, és várd meg, amíg felfut. Ha már puha a krumpli és kezelhető hőmérsé...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A cukrot beleteszem a tejbe, meglangyosítom és utána morzsolom bele az élesztőt. Hagyom felfutni. Addig a száraz összetevőket összekeverem. Mikor feltutott az élesztő robotgéppel s...
Elkészítési idő: 80-120 perc Nehézség: Közepes