70 dkg füstölt csülök
2 pár debreceni kolbász
20 dkg szárazbab
3 szál fehérrépa
5 szál sárgarépa
1 zeller
1 vöröshagyma
4 gerezd fokhagyma
1 dl tejföl
5 dkg liszt
1 tojás
fűszerpaprika
olaj
só, bors
A babot egy éjszakára áztassuk be, így sokkal finomabb lesz. A csülköt a babbal együtt tegyük fel főni körülbelül két és fél liter vízben, majd kezdjük el megpucolni a zöldségeket. Amelyikkel készen vagyunk, adjuk hozzá a leveshez, majd jöhet a kolbász is. Lassú tűzön főzzük az egészet addig, amíg a zöldségek meg nem puhulnak. Ha ez megvan, szedjük ki mindent, a babot hagyjuk a lábasban.
Kockázzuk fel a csülköt, karikázzuk fel a kolbászt, majd készítsünk rántást a hagymából, lisztből, fokhagymából és a fűszerpaprikából - amikor az utóbbit adjuk hozzá, vegyük le az edényt a tűzről. Ha kész a rántás, mehet a levesbe, majd a többi összetevőt is hozzáadhatjuk. Végül készítsük el a csipetkét tojásból, egy pici sóval és liszttel, szaggassuk bele, várjuk meg, amíg megfő, és már kész is.
A húst az olajban fehérre sütjük. Ezután megsózzuk, rátesszük az egész borsszemeket, a babérlevelet és a megtisztított vöröshagymát 4-6 felé vágva. Felengedjük vízzel, fedő alatt p...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hússzeleteket kiklopfoljuk, sózzuk. A tojást felverjük, kicsit megsózzuk, és kevés tejjel összekeverjük. A cikk sajtot hosszában kettévágjuk, a húsra fektetjük, feltekerjük, majd...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű