egy 30 cm hosszú őzgerinc formához (kb. 17 szelet):
6 nagy tojás
pici só
13 dkg xylit
8 dkg olvasztott ghí
2 ek. kókusztej
1/2 zacskó sütőpor vagy 1/2 kk. szódabikarbóna
1 bio citrom reszelt héja
1/2 tk. vanília őrlemény
5 dkg Nature Cookta mandulaliszt
5 dkg Nature Cookta kókuszliszt
A tojásokat kettéválasztjuk. A fehérjét pici sóval felverjük kemény habnak. A sárgáját kikeverjük a xylittel és az olvasztott ghível. Hozzáadjuk a kókusztejet, a sütőport, a reszelt citromhéjat, és a vaníliát. A kétféle lisztet összekeverjük és apránként ezt is elkezdjük a tojásos masszához adni. Ha esetleg túl keménynek találjuk, akkor a felvert fehérje hab egy részével lazíthatjuk. Végül óvatosan a sárga keverékhez adjuk az egész tojásfehérje habot. Az őzgerinc formát kibéleljük sütőpapírral, vagy még jobb, ha egy sütőfóliával úgy, hogy jócskán túllógjon a szélén. (Ennél fogva könnyedén kiemelhetjük majd a kész süteményt.) 170 fokos sütőben egy órát sütjük (nem légkeverésen). Ha a teteje túl gyorsan pirul, de középen még túl lágy, akkor a sütőfóliával betakarjuk a süteményt és úgy sütjük tovább. Nagyon könnyen, szépen szeletelhető, egyáltalán nem morzsálódik.
Mezei Elmira receptje
A tejbe keverjük a cukrot, belemorzsoljuk az élesztőt, és felfuttatjuk. A lisztet tálba szitáljuk, hozzáadjuk a sütőport, a sót, az élesztős keveréket, a joghurtot, az olajat, a to...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A zselatinport elkeverjük a csirke alapléből (amit vízből, só+bors, és leveskockából is összeüthetünk), majd 10 percig hagyjuk állni. Ezután a keveréket felmelegítjük kb. 80 C-ra....
Elkészítési idő: 180 perc Nehézség: Közepes
Összegyúrjuk , kiszaggatjuk, kisütjük. 150 fokon sütjük 10 percig Darált diót lehet szórni a tetejére , lekvárral töltjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű