fél liter tej
8 ek. (10 ) dkg búzadara
6 ek. cukor
pici só
vaníliaaroma
forgatáshoz: liszt,tojás, zsemlemorzsa
sütéshez: olaj
a tejet feltettem forrni,
beletettem a cukrokat,
folyamatos keverés közben beleöntöttem a búzadarát,
sűrűsödésig főztem, akkor tökéletes, ha megáll benne a fakanál !!! ? ez nem vicc, tényleg! ?
még forrón kiöntöttem egy szilikon lapra (lehet tálcára), kb. hüvelykujjnyi vastagságúra elsimítottam,
hagytam teljesen, hidegre kihűlni.
tetszőleges formára, négyszög, téglalap formára vágjuk (lehet bármilyen kiszúró formával szaggatni, pl, szív…stb.),
szokásos módon: lisztbe, felvert tojásba, zsemlemorzsába paníroztam,
közepesen forró olajban, mindkét oldalát szép aranybarnára sütöttem,
lecsepegtettem, papírkéztörlőre kiszedtem,
őrölt fahéjjal elkevert porcukorral meghintettem.
Langyosan, hidegen is nagyon finom.
Lekvárral, dzsemmel, öntettel, szósszal, befőttel, gyümölcsökkel, stb… ajánlott a fogyasztása.
Jó étvágyat kívánok!
Az alapanyagokat nyújtható tésztává összedolgozom. Én géppel csinálom. Ne ijedjetek meg eleinte úgy tűnik mintha nem akarna összeállni, morzsás állagú a tészta, de aztán szépen ös...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
Elkészítése: A sütőt 180 fokra előmelegítjük. Az őzgerincformákat kivajazzuk és lisztezzük. A tojásokat a cukorral habosra keverjük, majd a vizet és olajat is hozzáadjuk, utolj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű