TÉSZTA:
1/2 kg liszt
12 tojás sárgája
30 dkg vaj
csipet só
csipet élesztő
12 tojás sárgája
TÖLTELÉK:
1/2 kg darált dió
1/2 kg porcukor
12 tojásfehérje
A lisztet a vajat és a tojások sárgáját a csipetnyi sóval és az élesztővel jól összegyúrjuk.
Kisebb dió nagyságú golyókat formálunk belőlük, majd hűtőbe helyezzük amíg megdermednek.
Egy tepsiben előkészítjük a fémkosárkákat.
A tojásfehérjébe kiskanál citromlevet rakunk és keményre felverjük.
A diót és a cukrot összekeverjük és beleöntjük a felvert habba, majd az egészet finoman összekeverjük.
A megdermedt golyókat kb. 12-13 cm átmérőjű körlappá nyújtjuk. Egy lapos evőkanálnyi tölteléket a közepébe helyezünk és ügyesen kosárkákat formálunk. Végül az előmelegített sütőben kb. 1/2 órát sütjük míg aranysárga nem lesz. Az elkészült batyucskákat kivesszük a formából és hagyjuk kihűlni őket. Amikor kihűltek, ízlés szerint vaníliás porcukorral óvatosan megszórjuk.
A hozzávalókat tálba teszem, jól összekavarom, és 10 cm-es mikrós edénybe beleöntöm. Majd 700 Watton 6 percig sütöm.
Elkészítési idő: 6 Nehézség: Könnyű
Először az epret megmossuk, és ízlés szerint apróra vágjuk. A citromlevet a vaníliás cukorral felforrósítjuk, majd a narancslével együtt egy mélytányérba beleöntjük. A babapiskó...
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Könnyű
A kakaóport, mézet, tojásokat és a cukrot simára keverjük, majd vízgőz felett a vajjal sűrűsödésig keverjük. A gőzről levéve hozzáadjuk a szódabikarbónával elkevert lisztet hozzáad...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű