50 dkg liszt
3 dl tej
3 dkg friss élesztő
5 dkg porcukor
5 dkg vaj
2 tojássárgája
1 evőkanál rum
fél citrom reszelt héja
1 kávéskanál vaníliakivonat
csipet só
Egy dl langyos tejben pici cukorral felfuttatjuk az élesztőt. A többi hozzávalót tálba mérjük, hozzáöntjük a megkelt élesztőt és a maradék tejjel lágyabb kelt tésztát dagasztunk. Lefedve langyos helyen duplájára kelesztjük, majd átgyúrjuk és újra duplájára kelesztjük.
Lisztezett munkafelületre borítjuk a tésztát, és 1,5-2 cm vastagságúra nyújtjuk. Fánkszaggatóval fánkokat szaggatunk belőle, amit letakarva még 15-20 percet kelesztünk.
A fánkok közepét hüvelykujjunkkal benyomjuk és közepesen forró olajban sütjük úgy, hogy először a lyukas oldaluk kerüljön alulra. Fedővel lefedjük, majd kb. egy perc után megfordítjuk a fánkokat és a másik oldalukat is pirosra sütjük, ekkor már fedő nélkül.
Szűrőlapáttal kiszedjük a fánkot és langyosra hűtjük.
Sárgabaracklekvárral és/vagy porcukorral kínáljuk.
A tésztát összegyúrni és nagyon vékonyra nyujtani. Tölteléket összefőzni és kis tejjel felöntve sűrű nokedli tészta állagura készre rottyantani. A tésztába belekenni a tölteléket,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A krumplit kockára vágom, sós vízben megfőzöm, leszűröm, krumplinyomóval áttöröm és hűlni hagyom. Hozzáadom a lisztet, sót, a felfuttatott élesztőt majd langyos tejjel bedagasztom...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű