tészta:
• 25 dkg liszt,
• 12, 5 dkg vaj,
• 1 db tojás,
• csipet só
töltelék:
• 25 dkg csiperkére,
• 1 nagy fej vöröshagymára,
• 1 gerezd fokhagymára,
• 1 db pirospaprika,
• 1 póré hagymára,
• 3 db tojás,
• 20 dkg füstölt sajt,
• 2 dl tejszín,
• kakukkfű
Először a lisztet a vajjal és a tojással keverjük el, és gyúrjuk simára, majd tegyük bele a kivajazott quiche sütőbe. Nem nagy ördöngösség, egyszer kell ezt a formájú tepsit megvásárolni, aztán majd sűrűn használhatjuk.
Míg sül a tészta, készítsük el a tölteléket. A vöröshagymát és fokhagymát pirítsuk meg az olívaolajon, és süssük meg benne az apróra szeletelt gombát és piros paprikát, morzsoljunk bele kakukkfüvet, sózzuk és borsozzuk. Mikor kész van keverjük össze a felvert tojásokkal és öntsük rá a félig megsült tészta tetejére. Vágjunk rá póréhagymát, és reszeljünk rá füstölt sajtot, majd tegyük vissza a sütőbe, míg a sajt aranybarna lesz a tetején.
keverjük össze a hozzávalókat és jól dolgozzuk össze . hadjuk pihenni kicsit , nyujtjuk , formázzuk ...... és 200 fokon sütjük :)
Elkészítési idő: 1óra Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrjuk , majd ujjnyi vastagra nyújtjuk , megkenjük tojással , sajtot reszelünk rá , daraboljuk és sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük . Előmelegített sütőbe 20...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztához öntsd egy lábosba a tejet, rakd hozzá a vajat, és forrásig hevítsd. Add hozzá a sót és a lisztet, majd pár perc alatt főzd simára. Addig kevergesd habverővel, amíg el n...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű