Tészta: hozzávalók
60 dkg sima liszt, 4 tojás sárgája, 15 dkg porcukor, 25 dkg margarin, 1 sütőpor, 4 EK tejföl.
A hozzávalókból gyúrok tésztát, elvágom két fele s az egyik tésztát elsodrom 30x40 cm tepsi nagyságúra majd bele rakom a kivajazott, lisztezett tepsibe.
1,5 kiló almát megpuculok, lereszelem, teszek bele 5-6 EK kr. cukrot , 2 KK őrölt fahéjat, fél citrom levét, 1 vaníliás cukrot, 4 tojásfehérjét felverve kemény habnak,,, összekeverem és rá rakom a tésztára.
Elsodrom a másik tésztát, rá helyezem az almára, megböködöm villával bekenem tojás sárgajával, picit be csíkozom és előmelegített sütöben sütöm. 200 fokon, majd leveszem 180-ra,,,30 percig sütöttem az én sütőmbe.
A vajból és a finom cukorból készítsünk könnyű, lágy alapot, majd adjuk hozzá a lisztet, és gyúrjunk tésztát. Alakítsunk ki egy hosszú formát. Egy fóliára szórjunk némi cukrot, és...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Mindent Összekeverni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojásokat kettéválasztjuk, a fehérjéből kemény habot verünk. A sárgáját összedolgozzuk a cukorral, a liszttel és a sütőporral, majd óvatosan a habot is belekeverjük. 180 fokon sü...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes