3,5 DL VIZ,2,5 DKG ÉLESZTŐ,80 DKG LISZT,FÉL KÁVÉSKANÁL SÓ,KEVÉS CUKOR,1 EGÉSZ TOJÁS,1 TOJÁS FEHÉRJE
A langyos vízbe tesszük a cukrot, belemorzsoljuk az élesztőt és 10 perc alatt felfuttatjuk.Tálba tesszük a lisztet, közepébe tesszük a felfuttatott élesztőt, a többi hozzávalót a maradék vizet és jól összegyúrjuk, majd kidagasztjuk. Kiolajozott tálba tesszük.Tiszta konyharuhával letakarva, meleg helyen 2 óra alatt a háromszorosára kelesztjük.Ha megkelt 12 egyenlő részre osztjuk. Egyesével a két szélét aláhajtjuk ezt megcsináljuk 3-4-szer majd a két kezünk közt gömböt formálunk. Ha kész konyharuhával letakarjuk, és 40 percig kelni hagyjuk.40 perc elteltével belenyomjuk a mintát, nyugodtan nyomjuk le rendesen, mert sülés közben még emelkedni fog a zsömle, de ne vágjuk el a tésztát azért.Sütőpapírral bélelt tepsire tesszük őket.220 C fokra előmelegített sütőben 20 perc alatt megsütjük.
A tészta alapanyagait csomómentesre keverjük és a hagyományos módon palacsintákat sütünk. Minden palacsintát megkenünk sajttal, sonkát és ementálit teszünk bele és feltekerjük. A b...
Elkészítési idő: 25 perc Nehézség: Közepes
A margarinon és az olajon a hagymát , a póréhagymát, és a fokhagymát megpárolom, majd hozzá adom a szeletelt paradicsomot. Az edénybe középre helyezem a tésztát, majd köré halmozo...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz