2-2,5 kg krumpli (csicsóka),2 db tojás,ízlés szerint,só,bors,örőlt kömény,zúzót fokhagyma,apróra vágott petrezselyemzöld,zsemlye morzsa
,a krumplit a reszelő nagyobb felén le reszelem és állni hagyom,majd le öntöm róla a levet,és ki nyomkodom,bele teszem a tojásokat,bele teszem a sót,borsot,köményt,fokhagymát és petrezselyem zöldet,majd hozzáadók annyi zsemlyemorzsát amennyit fel vesz,össze gyúróm és kisebb gómbocokat formálok belőle.vagy hosszúkásra formázóm és forró nem sistergő olajban ki sütőm. .
A spenótleveleket kb. 1 perc alatt az olívaolajon megfonnyasztjuk, kicsi sót lehet tenni hozzá. Rátesszük a kenyérre, arra paradicsomszeleteket és sajtot. Így sütőben megsütjük.
Elkészítési idő: Kb.15 perc Nehézség: Könnyű
A megtisztított cukkini magvas belsejét kivágjuk (ha van neki), a héját nem szükséges eltávolítani. Sajtreszelőn lereszeljük. Meghintjük sóval, összekeverjük, és hagyjuk állni kb....
Elkészítési idő: 30 Nehézség: Könnyű