300 ml tej
10 evőkanál búzadara
4 evőkanál búzaliszt (BL55)
6 evőkanál kristálycukor
4 evőkanál étolaj
2 evőkanál vaníliás cukor - bourbon
2 db citrom héja
2 marék mazsola- opcionális
2-3 db tojás
A tejet felmelegítjük. A tojás kivételével mindent egy tálba öntünk, és jól összekeverjük, majd a tojások sárgáját is beletesszük, azzal is összekeverjük. A fehérjét egy külön tálban felverjük, majd óvatosan beleforgatjuk a masszába. Egy serpenyőbe vajat, vagy olajat teszünk, felforrósítjuk és beleöntjük a tésztát. Ha az alja kezd megsülni, akkor fakanállal vagy spatulával átforgatjuk, majd ezt egészen addig, míg nyers részt látunk benne. Lekvárral (esetleg porcukorral) tálaljuk.
Tojáshabot is lehet a tetejére.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Rózsaszín palacsinta : 4oo gr liszt,4db tojás,2 csap ek, cukor, 1liter tej, csipet só, 1 ek olaj, 2db kisebb cékla facsart leve.. ... Töltelék.: 5oo gr mascarpone sajt, 25o gr mál...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A darál kekszet a kakaóporral összekeverjük. Ezután egy edényben a margarint, a cukorral és a tejjel összemelegítjük annyira, hogy a vaj és a cukor elolvadjon. Ezt ráöntjük...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű