0,5 kg liszt
1 csomag margarin
1 pohár tejfől
3 tojás sárgája
2 dkg szalagória
1 púpos kávéskanál só
A szalagóriát beletesszük a tejfölbe és jól elkeverjük.A lisztet a margarinnal jól elmorzsoljuk aztán a közepébe mélyedést csinálunk és beletesszüka többi hözzávalót és jól összegyúrjuk.Fél ujjnyi vastagra kinyújtjuk,kiszaggatjuk.Tetejétmegkenjük a fehérjével,reszelt sajttal,vagy köménymaggal meghintjük.és 180 fokos sütőben kisütjük.Hamar kész van!!
A lisztet a vajjal és a sóval eldolgozzuk, majd hozzáadjuk a finomra tört túrót, végezetül a porcukrot és az élesztőt is beledolgozzuk a tésztába. A tejet a tésztához öntjük és si...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet elkeverem a sóval,a sütőporral a cukorral.Hozzá adom a 2 bögre reszelt sajtot.Elkeverem.Beleöntöm a joghurtot.Elkeverem.Kézzel egy gombócot készítek belőle.Meghengergetem...
Elkészítési idő: kb 1 óra Nehézség: Könnyű
175 fokon 55 percig sütjük
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű