50 dkg liszt
10 dkg vaj,vagy margarin
2tömlős sajt/krémsajt
2 dl tejföl
3 teáskanál só/csapott
1 tojás
1 sütőpor
1 tojás sárgája a kenéshez
10 dkg reszelt sajt a tetejére
A lisztet összekeverjük a sütőporral,majd hozzáadjuk a többi alkotórészt.Jól összegyúrjuk,majd lisztezett nyujtólapon ujjnyi vastagra nyújtjuk.Kisméretű szaggatóval kiszaggatjuk,majd sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük,A tetejét megkenjük tojássárgájával,és rászórjuk a reszelt sajtot.Előmelegített sütőben,180 fokon 25 pecig sütjük
Variálható köménymaggal is.
Össze gyúrni-nyújtani-rudakra vágni-felvert tojással lekenni. Aztán tetszés szerint szezámmaggal-sajttal- köménnyel pizzakrémmel szórni, kenni. Sütni. Nagyon finom
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Először a hagymát csipetnyi sóval pirítsuk meg a kókuszolajon. (Maradhat roppanós, a sütőben majd megpuhul.) Ha elkészült, hűtsük langyosra. Tészta elkészítése: Külön edényben...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet összekeverjük a sóval, paprikával és a reszelt sajttal, majd elmorzsoljuk a vajjal, hozzáadjuk a tojássárgáját is és összegyúrjuk a tésztát. (Könnyen nyújtható, de ne rag...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Nehéz