a tésztához:
28 dkg finomliszt
1 csomag sütőpor
1 csapott mokkáskanál só
15 dkg zsír
1 tojássárgája
6 evőkanál tej
a tetejére:
1 tojás
őrölt köménymag, só (nálam most 7 fűszersó)
A lisztet elkevertem a sütőporral, majd gyúródeszkára szitáltam.
Hozzáadtam a sót és a zsírt, elmorzsoltam.
Belekerült a tojássárgája és a tej, amikkel egynemű tésztává dolgoztam össze.
Félujjnyi vastagra nyújtottam, tetejét megkentem enyhén felvert tojással, megszórtam az őrölt köménnyel és a fűszersóval.
Derelyevágóval ujjnyi rudakra szabtam, sütőpapírral bélelt tepsire rakosgattam.
Előmelegített, 180 fokos sütőben kb. 20 perc alatt készre sütöttem.
A hozzávalókat egy tálba mérjük és robotgéppel összeállítjuk. Sűrű masszát fogunk kapni. Majd egy szilikonos kinyomóba kanalazzuk (ha ilyen nincs akkor tökéletesen megteszi egy hab...
Elkészítési idő: 1-1,5óra Nehézség: Könnyű
Az élesztőt a langyos tejjel és a cukorral felfuttatom.A lisztet a margarinnal és a sóval elmorzsolom, hozzáadom a tojás sárgáját a tejfölt és a már felfutott élesztőt. A tészt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű