Tésztához:
25 dkg liszt
1/2 cs sütőpor
10 dkg porcukor
5 dkg vaj
1 ek méz
1 db tojás+1 db tojássárgája
0.5 dl tej
Sárga krémhez:
5 dl tej
2 cs vaniliás pudingpor
2 dl víz,2 ek liszt
15 dkg porcukor
25 dkg margarin
Fehér krémhez:
6 ek kristálycukor
1/2 l tejszín
1 tk zselatin
1 dl víz
Mázhoz:
8 dkg porcukor
1 cs karamellás pudingpor
1 ek napraforgó olaj
2 ek forró víz
Tészta hozzávalóit összegyúrjuk és 2 lapot sütünk belőle
sütőpapírral bélelt közepes tepsibe 180 fokon 25 perc alatt.
Sárga krémhez a tejet, a pudingot, a lisztet és a vizet összekeverjük,
majd sűrű krémet főzünk belőle.
A margarint és a porcukrot kikeverjük és a kihűlt pudinghoz tesszük.
A fehér krémhez a tejszínt habbá verjük.
A cukrot megpirítjuk és a zselatinos vízzel felengedjük,
majd belecsorgatjuk a tejszínbe miközben keverjük. Az egyik
tésztára rákenjük a sárga krémet,erre rásimítjuk a fehéret és
rátesszük a másik lapot.
A porcukrot, a karamell pudingot, az olajat és a forró vizet
jól kiverjük és a tészta tetejére kenjük. Másnap szeleteljük.
Két lapnak nyújtjuk. Az elsőre lekvárt teszünk, majd a krémet, rá a másik lapot, tetejére máz. Máz: 4 tojássárgáját 20 dkg porcukorral kikeverjük. Amíg meleg tésztára ráönteni.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A tojasokat a cukorral habosra kavarjuk Hozzaadjuk az olajat,majd felvaltva,adagonkent hozza keverjuk a sutoporral elkevert lisztet es a tejet A teszta lehetoleg ne legyen tul hi...
Elkészítési idő: 90 Nehézség: Közepes
Ha már eldöntöttem, hogy bonbont készítek, előkészítem a hozzávalókat, kis tálkákban kiadagolva. A vízben úszó, kis tál is előkészítve, de mindennél fontosabb, hogy a szilikon form...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű