1 kg liszt
1 evőkanál só
1/2 l tej
1 evőkanál cukor,
5 dkg élesztő
2 dl étolaj
25 dkg margarin
1 db tojás
ízlés szerint reszelt sajt
Az élesztőt a tejjel,cukorral felfuttatjuk majd hozzáadjuk az olajat, a lisztet melyhez hozzáadtuk a sót.
Az elkészült tésztát 1 órát kelesztjük.
Ha megkelt deszkára borítjuk és 8 egyenlő részre osztjuk, cipókat formálunk belőle.
A 25 dkg margarint 64 db-ra vágjuk.
A cipókat kerek lapra nyújtjuk, majd azokat 8 felé vágjuk(mint a tortát)
a szélesebb végére helyezzük a kis kockára vágott margarin darabját és feltekerjük a kiflit.
A tetejét megkenjük a felvert egész tojással majd rászórjuk a sajtot.
Nem túl sűrűn tepsibe tesszük.
180 fokon sütjük kb 30-40 percig. Közben azért nézzünk rá mert ha megsült akkor hamarabb is kivehetjük.
180 fok 30 perc
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztbe elmorzsoljuk a vajat majd bele tesszük a sót, sajtot. A tejbe elkeverjük a szódabikarbónát és hozzáöntjük. Összegyúrjuk majd lisztezett deszkán rádolgozunk és kinyújtjuk...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrjuk egyforma gólyokat formálunk és kisütjük.
Elkészítési idő: 3-4 óra Nehézség: Könnyű