Hozzávalók egy 27 x 38 cm-es tepsihez:
a tésztához:
2 evőkanál tej
1 dkg szalalkáli
30 dkg finomliszt
5 dkg keserű kakaópor
5 dkg porcukor
10 dkg vaj
1 tojás
2 evőkanál tejföl
a krémhez:
4 csomag étcsokoládé ízű pudingpor
25 dkg kristálycukor
1,5 l tej
10 dkg vaj
a tetejére:
porcukor
keserű kakaópor
A szalalkálit feloldottam a tejben.
A lisztet elkevertem a kakaóporral, gyúródeszkára szitáltam.
Hozzászitáltam a porcukrot is, majd beledaraboltam és elmorzsoltam benne a vajat.
A szalalkális tej, a tojás és a tejföl hozzáadásával egynemű tésztává gyúrtam, három részre osztva cipókká formáztam és folpackba csomagolva a cipókat 2 órára a hűtőbe tettem.
Pihentetés után a hűtőből kivéve egyenként tepsi méretű lappá nyújtottam a tésztacipókat, villával megszurkáltam és a tepsi időközben zsírozott, lisztezett hátoldalán megsütöttem őket.
Előmelegített, 190-200 fokos sütőben a sütési idő szűk negyedóra.
A sütőből kivéve sütőpapírra csúsztattam az első lapot, majd a másik két kisült lapot az elsőre helyeztem.
Amíg hűltek a lapok, elkészítettem a krémet: a pudingport nagy lábasba tettem, hozzáadtam a cukrot és a tejet, és közepes lángon, folytonos keverés mellett sűrű pudinggá főztem.
A tűzről lehúzva elkevertem benne a margarint.
Az első lapot magas falú tepsibe helyeztem - legjobb abba tenni, aminek a hátoldalán sültek a lapok -, ráöntöttem a forró puding felét.
Erre jött a második lap, majd a puding másik fele, végül a harmadik lap - ezt tehetjük fordítva is, így simább lesz a süteményünk teteje.
Egy éjszakán át hűlni, majd dermedni hagytam a süteményt.
Másnap kockákra vágtam, tetejét porcukorral - és sablon segítségével kakaóporral - díszítettem.
A liszt,dió,sütőpor,szódabikarbóna összekeverni. Tojás,cukor,olaj,tejföl,kávé,likőr összekeverni. A két keveréket egybe keverni, és elosztani a formában. 160-180 fok, 20-25 perc...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A hozzávalókat simára keverjük, kicsit állni hagyjuk, és már süthetjük is. Egyszerre mindig 1 db-ot, kisméretü sütőben.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Először a kelt tésztát készítjük el. Az élesztőt kevés langyos tejben egy csipet cukorral felfuttatjuk. Ezután a liszttel, a vajjal, a csipet sóval és annyi langyos tejjel, amennyi...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes