TÉSZTA:
30 dkg Rama
60 dkg liszt
18 dkg kristálycukor
2 tojássárgája
1/2 citrom reszelt héja és leve
1 csomag sütőpor
1 csomag vaníliás cukor
1 evőkanál tejföl
TÖLTELÉK:
2 kg alma,
cukor,
2 kkanál fahéj,
2 csomag vaníliás cukor
Az almát megpucolom, lereszelem, megszórom cukorral, fahéjjal, majd megpárolom. Hagyom teljesen kihűlni.
A margarint a sütőporos liszttel elmorzsolom utána összegyúrom a többi hozzávalóval. A tésztát elfelezem. Az egyik lapot kinyújtom egy tepsibe megszórom zsemlyemorzsával, vagy édes morzsával, rárakom a tölteléket, majd a másik lappal betakarom. Megszúrkálom villával és 190 °-on kb 35 percig sütöm.
Ha kihűlt szeletelem és megszórom porcukorral.
Összegyúrjuk, majd pihentetjük hűtőben, legalább 1 órát. Kinyújtjuk, pecséttel, mintás sodrófával is jó 180 fokon kb 12 percig sül, alsó-felső sütés
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Először a csokoládés krémet készítjük el: a pudingporokat kevés tejben simára keverjük. A többi tejet a vízzel és a kristálycukorral keverve felforraljuk, majd folyamatos keverés k...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
Melegítsük elő a sütőt 180 C-ra. Keverjük össze a lisztet, a sütőport, sót, puha vajat, cukrot, tojást, reszelt citromhéjat, vanília kivonatot (vagy vaníliás cukrot). Fokozatosan...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű