10 réteslap
1,5 l tej
30 dkg cukor
20 dkg búzadara
3 tojássárgája
1 egész tojás
1 evőkanál vaj
1 teáskanál vaníliakivonat vagy 1 vaníliarúd kikapart magja
A lapok kenéséhez
olvasztott vaj
A szóráshoz
porcukor, fahéj
A tejet egy nagy edénybe öntjük, a tűzhelyre tesszük és kislángra kapcsoljuk. Habverővel (elektromos) fehéredésig keverjük a tojásokat a cukorral, és az edénybe öntjük. Hozzáadjuk a búzadarát és addig keverjük, amíg krémes lesz. Lehúzzuk az edényt a tűzről, majd a krémhez keverjük a vajat és a vaníliát, hűlni hagyjuk. Kivajazunk egy tepsit (kicsit kisebbet, mint amekkora a réteslapunk), és a réteslapok felét, mindegyiket egyesével megkenve az olvasztott vajjal, belesimítjuk. Ráöntjük a krémet és a széleket visszahajtjuk. A maradék réteslapokat is megkenjük az olvasztott vajjal és ráfektetjük a krémre. A kilógó részeket kicsit benyomkodjuk, hogy a krém ne folyhasson ki. 190 fokra előmelegített sütőben 30 perc alatt készre sütjük. Hűlni hagyjuk, szeleteljük és megszórjuk porcukorral, fahéjjal. Hidegen - melegen egyaránt fogyasztható.
Az élesztőt felfuttatjuk és összegyúrjuk a hozzávalókkal. Egy éjszakára betesszük hűtőbe és másnap nyújtjuk és sütjük .
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A tejet és a cukrot langyosra melegítjük, hogy elolvadjon benne a margarin, és ebben felfuttatjuk az élesztőt. Ha az élesztő megkelt összedolgozzuk annyi liszttel -amihez adunk eg...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
A tésztát összegyúrjuk, 2 cipóra osztjuk, fóliába a mélyhűtőbe rakjuk 30 percre. Egy kisebb tortaforma aljába sütőpapirt teszünk. Kivesszük az egyik cipót, és addig nyomkodjuk bele...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű