♥ TÉSZTA:
25 dkg. liszt,
12,5 dkg cukor,
13 dkg margarin,
1 tk sütőpor,
2 tojássárgája
♥ DIÓS RÉSZ:
20 dkg cukor,
1 tk vaníliás cukor,
4 ek hideg víz,
20 dkg margarin,
2 ek rum,
2 tojásfehérje,
30 dkg darált dió (vagy mandula vagy mogyoró),
10 dkg durvára vágott dió (vagy mandula vagy mogyoró)
Lekvár, csokoládé
A sütemény készíthető mandulából, mogyoróból vagy dióból. Én darált diót használtam és durvára darált mogyorót az elkészítésénél, tehát keverve is elkészíthető.
Először elkészítjük a tésztát.
A lisztet a sütőporral, a cukrot a vaníliás cukorral elkeverjük és a liszthez adjuk. A tojások sárgáját a liszthez adjuk. A tojásfehérjét majd később használjuk fel. 13 dkg hideg margarint apró darabokra vágjuk és hozzáadjuk a liszthez és a tésztát gyúrunk belőle. Ha elkészült, akkor fóliába csomagoljuk és egy órát pihentetjük a hűtőben.
Amíg a tészta a hűtőben pihen, azalatt elkészítjük a diós részét a sütinek. Egy lábosban a cukrot, a vaníliás cukorral, vízzel és 20 dkg margarinnal kevergetés közben addig melegítünk, amíg a margarin el nem olvad.
A tűzről levesszük és hozzáadjuk a 30 dkg darált diót és a 10 dkg durvára vágott mogyorót és a rumot is hozzáadjuk. Hagyjuk kihülni a masszát (fontos).
Míg hül ez a massza és már 1 óra is eltelt, akkor kivesszük a hűtőből a tésztát és fólia között sütőpapíron kinyújtjuk. Rajzolunk egy 30 x 30 cm-es négyzetet a sütőpapírra és arra nyújtjuk ki (mivel a kész süteményt úgy kell feldarabolni, hogy négyzetet vágunk és azt felezzük, így jön ki a forma. 10 x 10 cm-es négyzetekre kell felszelni, aztán kettévágni őket. Fotón látható.)
A kinyújtott tésztát bekenjük lekvárral, de nem vastagon. Én narancs lekvárt használtam, de elkészíthető barack lekvárral is. A lekvár azért kell, hogy a tészta ne morzsolódjon ki, miután kihül.
Ezután felverjük kemény habbá a 2 tojásfehérjét, majd fokozatosan a masszához adjuk és rákenjük a tésztára. Ügyeljünk, hogy egyenletesen kenjük.
180 fokra előmelegített sütőben kb. 20-25 percig sütjük, amíg a színe szép aranybarna nem lesz. Még melegen daraboljuk fel, kihülés után pedig a sarkait csokoládéba mártjuk.
Teljesen egyszerű, kevés hozzávalós, mondhatnám lusta módja a tiramisu készítésnek ez a recept. Lehetne mondani, hogy ez így már nem is tiramisu. Mert ugye, tojás fehérje, sárgája...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Nehéz
A 2 db narancsot tedd bele vízbe főzni (mint ha tojást főznél). Összesen 45 percig kell főzni egészben héjastul mindenestül. Viszont 15 percnél öntsd ki a vizet, tegyél bele tisz...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Nehéz
A répát megreszeljük, tortaformát vajjal kikenjük, liszttel meghintjük. Sütőt 180 fokra előmelegítjük. A cukrot az olajjal és a 4 tojással habosra verjük, a lisztet a fahéjjal, só...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű