20 cl házilag préselt narancslé
800 g banán (kb 1,5 kg hámozatlanul)
700 g cukor
100 g fekete csoki
1 kk őrölt fahéj
1 citrom leve + reszelt héja
1rúd vanília bele kikaparva (opció)
A felkarikázott banánt, a narancsok és a citrom levét, a cukrot, a fahéjat és a vaníliát kevejük össze, és tegyük egy lábasba.
Forraljuk fel, addig főzzük, míg a banán átlátszóvá válik.
Rendszeresen kavargassuk nehogy odaégjen az alja.
Mikor a banán átlátszóvá vált, adjuk hozzá a lereszelt csokoládét.
Közepes tűzön főzzük tovább állandó kavarás közben kb 20 percen keresztül.
Ha gondoljuk, össze lehet törni a banánt hogy homogén textúrát kapjunk.
Szedjük üvegekbe, csavarjuk rá a tetejét és kihűlésig állítsuk fejre.
A gyümölcsöt alaposan megmostam és átválogattam, majd feltettem főni. Amikor felforrt, átpasszíroztam az egészet. Újra tűzre tettem , majd belekerült a cukorral elkevert pektin is....
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Bodza virágokat leszedjük a vastag szárakról, minél kevesebb zöld maradjon rajta. Hozzáadjuk a mosott felkarikázott citromot, 1,2l vizet és egy napig állni hagyjuk. A citromok levé...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz