♥ TÉSZTA
6 tojás
3 ek liszt
3 ek kakaópor
6 ek cukor
1/2 cs sütőpor
♥ KRÉM
7 ek tej
15 dkg darált dió
1 cs vaníliás puding
20 dkg margarin
15 dkg cukor
1 kupica rum
2-3 egyenesebb banán
♥ MÁZ
5 ek cukor
1 ek kakaó
5 dkg margarin
2 ek víz
A tojások fehérjét habbá verjük, egyesével hozzákeverjük a sárgákat, majd a cukrot, végül a liszttel elkevert sütőport és a kakaópor.. Nagyobb tepsit kibélelünk sütőpapírral, majd megsütjük a piskótát.
A még meleg piskótát egy sodrófa segítségvel félbe hajtjuk és így hagyjuk kihűlni.
A krémhez a tejet a pudinggal, a cukorral és a rummal felfőzzük, tűzről levéve hozzákeverjük a diót, majd a kihűlt krémhez adjuk a habosra kevert margarint.
Megkenjük a kihűlt piskótát a krémmel, közepébe tesszük a banánokat, majd félbe hajtjuk úgy, hogy a piskóta szélei összeérjenek.
A mázhoz valókat felfőzzük és bevonjuk vele a süteményt.
Hűtőszekrénybe tesszük, pár óra múlva szépen szeletelhető
♥ a krémhez a dió helyett használhatunk gesztenyemasszát is
Hagyományos módon elkészítünk egy piskótát 6 tojásból: a tojásfehérjéket kemény habbá verjük fokozatosan hozzáadva a cukrot, ezután a habhoz keverjük a tojássárgákat, végül pedig n...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Die Hefe in lauwarmer Milch mit etwas Zucker auflösen und einige Minuten ruhen lassen, bis sich Blasen bilden. In einer großen Schüssel das Mehl mit Zucker, Ei, Butter und einer Pr...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A fenti hozzávalókból palacsintatésztát keverek és olajozott sütőben kisütöm.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű