1 bögre kenyérliszt
1 bögre finom liszt
1 bögre rétesliszt
1 zacskó porélesztő
1 evőkanál cukor
2 kávéskanál só
1 evőkanál olaj
1 evőkanál margarin
1 evőkanál tejfel(opcionális)
1 bögre víz
A Római tálat beáztatom, előkészítem a sütőpapírt.
A liszteket egy nagy keverőtálba szitálom, majd hozzáadom a porélesztőt, cukrot és a sót.
Ezután a kenyérsütő gép üstjébe töltöm a bögre vizet, majd rászórom a lisztet, amiben már benne van a só, élesztő és a cukor.
Ezután a margarint olajat és tejfelt adom hozzá.
A gépet elindítom dagasztó-kelesztő programon.
Amikor a gép jelzi hogy kész, a Római tálat kiveszem a vízből, belehelyezem a sütőpapírt.
A gépből kivett tésztát lisztezett deszkára borítom.
Jól átgyúrom és megformálom a veknit.
Éles késsel 3 helyen bevágom a tetejét.
"Megmosdatom" a tésztát és a sütőpapírral bélelt Római tálba helyezem, a tálat befedem.
Hideg sütőbe teszem, amit most beállítok 50°-ra, és 20 percig kelni hagyom.
Mikor letelt a 20 perc, a hőfokot 250-re emelem.
45 perc alatt szép pirosas barnára sül a kenyér.
Ekkor kiveszem a sütőből, megspriccelem hideg vízzel és rácsra teszem hűlni.
A csirkemájat egyforma nagy kockára vágjuk. A felhevített olajban vagy zsírban a vékonyra szelt vöröshagymát üvegesre pirítjuk, hozzáadjuk a májat, zúzott fokhagymával, borsikafű...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
◾️A lisztet átszitáljuk és belekeverjük a sikért és a sót. ◾️A közepébe mélyedést készítünk és belemorzsoljuk az élesztőt és beleöntjük a langyos vizet. ◾️Hozzáadjuk a vajat és...
Elkészítési idő: 60 perc + pihen Nehézség: Könnyű
Kimérjük a hozzávalókat. 2. Az összes hozzávalót összeöntjük. 3. Habverővel felverjük. 4. Kivajazott tepsiben 180 fokon fél óráig sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű