♥ TÉSZTA
2,5 csésze kenyérliszt (360 gr)
1 csésze kalácsliszt(150 gr)
2 tk só
kb. 1,25 csésze kézmeleg víz (kb. 300 ml, de nekem mindig több...szóval figyeljetek erre)
20 gr friss élesztő
1 ek cukor
1 ek extraszűz olívaolaj
♥ DÍSZÍTÉS:
0,5 csésze za'atar fűszerkeverék
0,5 csésze extraszűz olívaolaj
A tészta hozzávalóit a dagasztógép üstjébe tesszük, és hagyjuk, hogy a gép végezze a dolgát. Előfordulhat, hogy kicsit több folyadék szükséges (vagy kevesebb...attól függ, hogy milyen minőségű a lisztünk).
Ha megdagasztotta a gép a tésztát, akkor tegyük egy tálba, takarjuk le konyharuhával és kelesszük kb. egy órát. Ezután (akár mérleg segítségével) 12 egyforma darabra osztjuk (vagy ki mekkora lepénykéket szeretne),
egyenként gömbölyítjük mindet és konyharuhával letakarva kb. 20 percet pihentetjük ismét. Ezután kinyújtjuk a gömböckéket kb. fél cm vékonyra és megkenjük az olívás-zaatar fűszerkeverékes kencével,
és 220 fokra előmelegített sütőbe toljuk kb. 10 percre. TEle lesz a lakás a za'atar illatával :). Rácson hagyhatjuk kicsit hűlni, és már ehetjük is :).
Ha nem ettük meg, akkor tegyük zacsiba (természetesen csak akkor, ha már kihűlt), másnap esetleg kicsit rámelegíthetünk, de hidegen is remek tízórai.
♥ 1 csésze=230 ml
♥ Köretnek, díszítésnek bármit rakhatunk rá :mentát, rukkolát, vagy vmi finom, ízesebb sajtot stb.
1. nap: 3 ek lisztet és 3 ek vizet egy tisztára mosott befőttes üvegben villával összekevertem. Rácsavartam a kupakját, és a konyhapulton pihentettem. 2. nap: Megjelentek az els...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Dagasztani,30 p.kelés.2 felé osztani.30 perc pihen.Formázni, 30-40 perc kelni,bevágni,lespriccelni. 230 fokon 40 perc fedővel, 200 fokon 10-15 fedő nélkül. Ha kész vízzel lesp...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A hozzávalókat egy mikrózható, téglalap alapú edényben egyneműre keverjük, majd mikrohullámú sütőben 5 perc alatt készre sütjük.
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű