4 dkg vaj
4 dkg cukor
25 dkg porcukor
4 tojás+2 fehérje
30 dkg liszt
1 dkg élesztő
1 dl tej
baracklekvár.
Előszöra puha vajat keverjük habosra a kristálycukorral, majd adjuk hozzá a 4 tojássárgát is. Az élesztőt a langyos tejben futtassuk fel pár perc alatt, majd adjuk hozzá az előbbihez a liszttel együtt. Adjunk hozzá még annyi tejet, hogy könnyen verhető, puha tésztát kapjunk. Ha kész a tésztánk, akkor sütőpapírral kibélelt tepsiben kenjük el kb. 1 cm vastagon: ez nehézkes, mert a tészta nyúlós és nehéz egyenletesen eloszlatni. Ezután még 30 percig hagyjuk a tepsiben kelni sütés előtt. A 180°-ra előmelegített sütőben süssük világos barnára. (20-25 perc). Ha megsült a tészta, kenjük meg baracklekvárral és készítsük el a habos réteget. Elkezdjük verni a tojásfehérjér, amikor habosodni kezd, fokozatosan beleszitálom a porcukrot. Ha kész, rákanalazom a lekváros tésztára, eloszlatom,
és 170°-on még 15 percig sütöm. (Addig kell sütni, míg a hab teteje keményre sül.) Még melegen vágjuk kockára . Forró vízbe mártott késsel szeleteljük.
A recept Horváth Ilona szakácskönyvéből való.
A tészta hozzávalóit (a liszt kivételével) vízgőz felett összefőzzük Kb. 10 perc.. A tűzről levéve hozzákeverjük a lisztet, 4 részre osztjuk, és közepes méretű tepsi hátán sütjük....
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Közepes
Elkészítés menete 1A töltelékhez a szedren kívül minden hozzávalót sima állagú masszává dolgozzuk. Édesíthetjük (ízlés szerint), és ha túl sűrű, akkor kevés tej hozzáadásával hí...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tojást,sót,fahéjat,édesítőt,aromát kikeverjük,hozzáadjuk a többi hozzávalót simára keverjük, a rudmixer habverőjével dolgoztam. Rá morzsoljuk az élesztőt, kelni hagyjuk,,sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű