♥ TÉSZTA :
300 g liszt
200 g vaj
100 g porcukor
1 sütőpor
1 vaníliás cukor
1 db tojássárgája
♥ BEVONAT:
200 g porcukor
2 tojásfehérje
♥ RAGASZTÁS:
15 dkg baracklekvár
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, majd félórára a hűtőbe rakjuk.
Kivesszük, vékonyra kinyújtjuk, 2-3 cm átmérőjű korongokat szúrunk ki belőle, majd a tepsibe rakjuk. A tojásfehérjéből a cukorral habot verünk, fontos, hogy krémes habot kapjunk. A mázból a tészták tetejére kalapokat kanalazunk.
180 fokon 10-15 percig sütjük őket.
Ha kihűltek, 2-2 korong alját megkenjük baracklekvárral és
összeragasztjuk őket.
♥ kb 60 db lesz ebből a mennyiségből
Elkészítése: A tojásfehérjéből kemény habot verünk, majd a cukrot is hozzáadjuk. A citromlét is belekeverjük, addig verjük a habot, amíg teljesen felveszi a citromlét. A lisztet...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tojás sárgáját habosra keverjük a cukorral,van.cukorral . Ebbe tesszük a vizet és az olajat. A lisztet elkeverjük a sütőporral,(bele tesszük izlés szerint mazsolát ,fahéjat) össz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Felfőzöm és a vajat nelekeverek
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű