70 dkg sertésdagadó,
só,
20 dkg gomba,
diónyi vaj,
3 zsemle,
víz,
2 tojás,
késhegynyi őrölt bors,
1 csokor petrezselyem,
2-3 ek olaj.
1. A sertésdagadót felszúrjuk, kívül-belül megsózzuk, és állni hagyjuk.
2. A megtisztított, megmosott gombát felszeleteljük és enyhén megsózva a vajon megpároljuk.
3. A zsemléket hideg vízben áztatjuk, majd kicsavarjuk.
4. A párolt gombával meg a tojásokkal összekeverjük, megsózzuk, megborsozzuk, és apróra vágott petrezselyemmel fűszerezzük.
5. A dagadóba töltjük, a nyílást hústűvel vagy hurkapálcával összetűzzük.
6. Utána a húst olajjal megkenegetve tepsibe fektetjük, és középmeleg sütőben jó 1 óra alatt pirosra sütjük.
7. Tálalás előtt rövid ideig pihentetjük, csak ezután szeleteljük fel.
♥ A tölteléket előzetesen félig megpárolt sárgarépával vagy reszelt zellerrel is gazdagíthatjuk
Egy kis keverőtálban összekeverjük az almaecetet, barna cukrot és a szárított zsályát. 1 evőkanállal tegyünk külön a keverékből. Mind a kettőt tegyük félre egy kicsit. A sertéskar...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű