12 dkg liszt
2 dl tej
3 tojás
2 alma
1 teáskanál sütőpor
1 teáskanál cukor
fél teáskanál őrölt fahéj
csipetnyi só
olaj
A lisztet, a cukrot, a sütőport összekeverjük, a fahéjjal megszórjuk. Az almákat lereszeljük, kinyomkodjuk a levét és a keverékhez adjuk. A tojásokat kettéválasztjuk, a sárgáját a tejjel elkeverjük és a tésztához öntjük, jól összekavarjuk. A tojások fehérjéből a sóval kemény habot verünk és óvatosan a tésztához adjuk. Felforrósítjuk a serpenyőt, egy csepp olajat öntünk bele és kisütjük a palacsintákat. Mikor elkészült, megszórhatjuk fahéjas porcukorral, de önmagában is isteni.
1. Az almát meghámozzuk, finomra reszeljük, majd összekeverjük a zabpehellyel, mézzel, kakaóporral. 2. Kis golyókat formázunk, melyeket kókuszreszelékben megforgatunk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztához a száraz hozzávalókat vegyítsd össze. A vizet forrald fel, keverd bele a kókuszolajat, a citromlevet és öntsd a száraz hozzávalókra, keverd el egy kanállal, míg össze n...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az almákat meghámozzuk, majd lereszeljük. Hozzákeverjük a zabpelyhet, hogy beszívja az alma levét. Hozzákeverjük a durvára vágott diót, az aszalt gyümölcsöt, a lekvárt és a mézet....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű