• 1 bögre barnacukor
• 1 bögre margarin
• 2 db tojás (közepes, "M"-es méretű)
• 12 g vaníliás cukor - bourbon
• 12 g sütőpor
• 1.5 bögre búzaliszt (BL55)
• 4 bögre zabpehely
• 100 g étcsokoládé (45-59%-os, reszelt)
1. A margarint felolvasztjuk és összekeverjük a cukorral. Apránként hozzáadjuk a tojásokat, majd a vaníliás cukrot, az átszitált sütőport és a lisztet. Elkeverjük. Legvégül beleforgatjuk a zabpelyhet és a reszelt csokoládét is.
2. Egy tepsit kibélelünk sütőpapírral, és kanállal kis kupacokat halmozunk rá. Hagyjunk köztük pici helyet, mert egy kicsit megnőnek.
3. 180 C fokon 15 perc alatt arany barnára sütjük őket. Dobozba téve sokáig megtartja frissességét. Ha nincsen barna cukrunk a kristálycukor is megfelelő hozzá.
Mixelni az egészet
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Csoki öntet: 1 cs. főzős csoki öntet por, 3,5 dl tej, 2 e.k rum, 2 e.k cukor, rumba áztatott magozott meggy, mazsola, csoki forgács. Csoki öntetet elkészítjük, ha kihűlt rumot keve...
Elkészítési idő: 2,5 óra Nehézség: Közepes
1. A vajat megolvasztjuk, és félretesszük hűlni. 2. A tojásokat és a cukrokat összekeverjük. 3. Hozzáadjuk a joghurtot, az olvasztott vajat, majd a búzadarát, a sütőport, végül a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű