40 dkg liszt
20 + 15 dkg margarin
20 + 20 dkg cukor
4 tojás
25 dkg dió
2 cs. vaníliáspuding
7.5 dl tej
A lisztet és a 20 dkg margarint elmorzsoljuk, majd beledolgozunk 20 dkg cukrot és 4 tojássárgáját. 3 felé osztjuk, majd tepsi nagyságúra nyújtjuk.
4 tojásfehérjéből kemény habot verünk, majd hozzákeverjük a 20 dkg cukrot és a diót.
A krémet három részre szedve a tésztákra kenjük, majd külön-külön 200 fokon megsütjük.
A pudingokat elkészítjük, ha lanygosra hűlt, beledolgozzuk a 15 dkg margarint.
A sütemény összeállításakor mindegyik lapot megkernük a krém harmadával, tetejét darált dióval megszórjuk.
Másnapig hűtőben tároljuk.
1. A vajat megolvasztjuk, majd egy tálban összekeverjük a cukorral. 2. Egy másik tálba beletesszük a diót, az aszalt gyümölcsöt, a csokoládét, összekeverjük, majd meglocsoljuk a r...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
½ L tejföl, 7 tojás sárgája, 7 kanál porcukor, 7 kanál liszt-összegyúrni majd a 7 tojás fehérjének a habját belekeverni és 30 percig, lassan sütni.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A tojásból, lisztből és a tejből sűrű csomómentes palacsintatésztát készítünk. Ízlés szerint cukorral és vaníliás cukorral ízesítjük, majd hozzáadjuk a kókuszreszeléket. Az almákat...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű