25 dkg lisztet
25 dkg margarin
12 dkg diót
1 csomag vaníliáscukrot
1 tojássárgája
25 dkg lisztet 25 dkg margarinnal elmorzsolunk.
Hozzáadjuk 12 dkg diót, 1 csomag vaníliáscukrot, 1 tojássárgáját, és összedolgozzuk.
30 percig hűtőbe tesszük, majd 3 mm vastagságú nyúktjuk, kiszaggatjuk.
190 fokon megsütjük
Egy tálba tesszük a lisztet és a margarint jól elmorzsoljuk benne. Hozzáadjuk a cukrot a tejföllel elkevert élesztőt, a sót, a tojássárgáját, és jól összegyúrjuk. 3 részre osztjuk....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy lábosban a vizet, 3 dl borral, és a fűszerekkel feltesszük főni. Mikor felforrt, 5 percig még forraljuk, majd levesszük a tűzről, és átszűrjük. A tojássárgákat kikeverjük a cuk...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű