85 g rost, sütőpor, vanília, 4 tojás, 4 evőkanál kókuszolaj vagy szőlőmagolaj (folyékony legyen) 150 ml víz, 8 evőkanál édesítő, csipet só.
A tojások sárgáját összekeverjük a vanliával, 4 evőkanál édesítővel, olajjal és habosra keverjük, a végén hozzáadjuk a vizet és azzal is alaposan elkeverjük. A tojások fehérjéből kemény habot készítünk a maradék édesítővel és csipet sóval A lisztkeveréket elkeverjük a sütőporral, majd a tojások sárgájába beleöntjük a lisztet és fele tojáshabot, szépen csomómentesre keverjük, s a végén hozzáadjuk a maradék habot és nagy, levegős mozdulatokkal összevegyítjük. Tepsibe simítjuk és megsütjük – mint a hagyományos piskótát! A massza egy 20 x 33 tepsi piskóta sütéséhez elegendő.
Az egészet összegyúrjuk,kinyújtjuk,szaggatjuk.Sütőpapiros tepsire rakjuk.Előmelegített légkeveréses sütőben 180fokon 5percig sutjuk.Tovább nem szabad mert akkor kemény lesz.Sütés e...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Elkészítése: A tésztához valókat összedolgozzuk, és három részre osztjuk, majd téglalap alakúra nyújtjuk. Ezt a lapot megkenjük barack lekvárral, a két oldalát felgöngyöljük úgy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű