2 dl natúr joghurt
3 tojás
15 dkg darált dió
2 ek cukor
1 marék gyümölcs
A tojást és a cukrot habosra keverjük. Beletesszük a daiót és a joghurtot.
Sütöpapíros, 30*15 cm-es tepsibe tesszük. Megszórjuk gyümölccsel a tetejét.
180 fokon, 30 percig sütjük, ha kihűlt, akkor lehet szeletelni.
Én 15 dkg dió helyett 10 dkg dió+5 dkg rizsliszt+5 dkg süti lisztet tettem bele. De szerintem ha kell még lehet csökkenteni a dió mennyiségét, illetve szerintem mandulával is ok.
Cukorból több kell bele.
A tojások fehérjéből a cukorral kemény habot verünk. A tojássárgáját az olajjal összekeverjük és a habhoz adjuk. A diót, a lisztet és a sütőport összekeverjük, a habhoz adjuk, ruma...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Szükségünk lesz egy 200 C-os sütőre, de még ne melegítsük elő, korai lenne. Akkor kapcsoljuk be a sütőt, mikor a tojásfehérjével lekenjük a bejgliket. 2 Egy tálba kimérjük a lisz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű