50 dkg liszt, 2 teáskanál só, 20 dkg zsír, 1 egész tojás, 2 deka élesztő, amit csak belemorzsolunk a lisztbe. Annyi tejföl hogy jól gyúrható legyen kb.2-3 evőkanál. Kb. 10 percig pihentetjük, majd úgy fél cm vastagra nyújtjuk, lehet kicsit vékonyabbra is, lekenjük egy egész tojással és reszelt sajttal szórjuk. Derelyevágóval csíkokra vágjuk, sütjük. Másnap is nagyon finom.
A fenti összetevőket jól összedolgozzuk és diónyi nagyságú golyókat készítünk belőle. Nekem kb 45-50 db lesz belőle. Tallésütőben sütjük.
Elkészítési idő: kb 3 óra Nehézség: Könnyű
A tojásfehérjét habosítsd fel, de nem kell habbá verni. Keverd bele az olvasztott olajat, a sót és acitromlevet. A száraz hozzávalókat vegyítsd el és keverd bele a masszába. Készít...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1 A lisztet, a tojássárgát, a Ramát, a sót, az ecetet és a tejfölt összegyúrni, majd egy napot pihentetni a hűtőben. Másnap átgyúrni, 3-4 mm-re nyújtani, derelyevágóval rudakat vá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű