Piskóta:
8 tojás fehérje
14 dkg cukor
16 dkg pörkölt darált mogyoró
2 evőkanál éles liszt
2 kanál kakaó
1/2 sütőpor
1 dl olaj
Krém:
1 liter zsíros tej
8 tojássárgája
30 dkg(pionir) karamellás cukorka
16 dkg gustin
2 dl tejszín
1 margarin
10 dkg cukor
Felső krém:
2,5 dcl tejszín
10 dkg minőséges főző csoki
10 dkg noisette milka
A piskótábol 4 lap kell,hogy legyen melyet meglocsolunk kis tej+1 kanál rum aroma keverékével.A krémhez felmelegíteni 1,5 dl tejet és ráönteni a karamellás cukorra,majd lassú tűznél felolvasztani.A megmaradt tejböl 1 dl-t félre tenni,a többit ráönteni a karamellre és felforralni.A tojássárgát,gustint és a cukrot csomómentesen kikeverni az 1 dl tejjel és a karamellkrémbe belefőzni,majd a tűzröl levéve fóliával betakarni.A kihült krémbe 1 mixerrel felvert margarint,és a kemény habbá vert tejszínhabot.
A piskótatésztából 4-5 kerek lapot sütünk. A krémhez a tejet a vaníliával és a citromhéjjal felforraljuk, majd langyosra hűtjük. A tojássárgáját habosra keverjük a cukorral és fe...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Most rá kell önteni/kanalazni a tésztát. Nekem általában túl sűrű, és „nem akar” eloszlani a cucc tetején, ilyenkor csalok egy kevés tejjel, így már megadja magát. Mehet is be...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű