Piskóta
5 tojás
5 evőkanál eritrit
5 evőkanál bambuszrost liszt
fél csomag sütőpor
Krém
250 gramm light mascarpone
2 dl cukormentes Hulala habtejszín
vanília aroma
kevés mandulatej
1 kg friss eper
6-8 evőkanál eperdzsem
A piskóta 5 tojásból bambuszrost lisztes verzió (nem kell magasnak lennie, én a gáztepsiben sütötte), amit kb 4*3 cm-es darabokra csíkoztam és vaníliaaromás tejben(mandulatej, laktózmentes tej-kinek melyik szabályos) az alsó felét belemártottam, majd egy réteg ment a forma aljába. Azt vékonyan megkentem az eperdzsemmel, amit még a múlt héten főztünk eritrittel?. A krémhez Hulala tejszínt habbá verünk, ebbe jön mascarpone vagy valamilyen krémsajt/kecskekrémsajt - vércsoporttól függően, vanília aroma, és annyi eritrit, hogy enyhén édes legyen. Ez jön egy rétegben rá, majd felszeletelt eper. Megismételjük a rétegezést, és ha kibírjátok, akkor pár órára mehet a hűtőbe, ha nem, akkor kóstoljátok meg egyből ?
A kávéporokat kikeverjük a meglangyosított tejjel. A tészta hozzávalóiból piskótát sütünk egy 28x40 cm-es zsírozott, lisztezett tepsiben, 190 °C-on, kb. 25 perc alatt. Tűpróbával...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet a zsírral elmorzsoljuk, a többi hozzávalót is hozzáadjuk és meggyúrjuk a tésztát. Ha túl kemény, adjunk hozzá még egy kevés tejfölt, de vigyázzunk, ne lágyuljon el. Mikor...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű