1 élesztő,1 cs vaníliás cukor,3 ek olaj,50 dkg liszt,25 db édesítő 2ek cukor,2 tojássárga 3 dl tej só mazsola,,,ugyanez a barna tészta alapja kiegészítve 2 ek kakaópórral ,
,az élesztőt felfuttatom összegyúrom a hozzávalókat és 1 órát kelesztem majd kinyújtom mindkét tésztát alul a fehér ráteszem a barna tésztát és feltekerem, kettévágom és kikent tepsibe rakom 2 órát pihentetem, mielőtt megsütöm megkenem tejjel 160, 170 fokon sütöm kb 30- 40 percig ha kivettem megkenem tejjel és pár percre letakarom.//// Az édesítőt felolvasztom a meleg tejbe ///
Az élesztőt a cukorral felfuttatóm.Egy nagyobb tálba a lisztet átszitálom,mélyedés készítek a közepébe és a többi hozzávalókat is hozzárakom a felfuttatót élesztővel,könnyű lágy té...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A tejet , 5 dkg Rámát, evőkanálnyi kristálycukrot felmelegítjük a mikróban. Mikor már meleg,(de nem forró) Hozzáöntjük a liszt, só, tojás, porélesztő keverékhez. Kidolgozás után 40...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű