1 élesztő,1 cs vaníliás cukor,3 ek olaj,50 dkg liszt,25 db édesítő 2ek cukor,2 tojássárga 3 dl tej só mazsola,,,ugyanez a barna tészta alapja kiegészítve 2 ek kakaópórral ,
,az élesztőt felfuttatom összegyúrom a hozzávalókat és 1 órát kelesztem majd kinyújtom mindkét tésztát alul a fehér ráteszem a barna tésztát és feltekerem, kettévágom és kikent tepsibe rakom 2 órát pihentetem, mielőtt megsütöm megkenem tejjel 160, 170 fokon sütöm kb 30- 40 percig ha kivettem megkenem tejjel és pár percre letakarom.//// Az édesítőt felolvasztom a meleg tejbe ///
A tojásfehérjét 2 evőkanál vízzel kemény habbá verem, majd a cukorral addig verem, amíg fényes nem lesz. Ekkor belekeverem a sütőport, az olvasztott, de már kihűlt vajat, a vaníl...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet dagasztótálba szitáljuk, közepébe mélyedést csinálunk és beletöltjük a langyos tejet meg a cukrot, belemorzsoljuk az élesztőt és hagyjuk felfutni. Ezután hozzáadjuk a toj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű