40 dkg finom liszt
30 dkg cukor
15 dkg őrölt dió
1 cs sütőpor
1 cs vaníliás cukor
6 ek sárgabaracklekvár
1 citrom leve
1 dl tej
16 dkg vaj
4 tojás
1 csipet só
Elkeverjük a lisztet a sütőporral majd elmorzsoljuk a vajjal.
Összedolgozzuk 10 dkg cukorral, citromlével és tejjel. Majd tésztát gyúrunk az egészből.
Két nem egyenlő részre osztjuk a tésztát, majd pihentetjük fél órát hűvös helyen.
Kinyújtjuk a nagyobbik részt és egy 40 X 30 centis tepsibe rakjuk.Megkenjük barack lekvárral a tetejét.
Habosra keverjük a maradék cukrot 3 tojás sárgájával. Bele tesszük a darált diót és a vaníliás cukrot is.
Kemény habot verünk a fehérjékből és óvatosan beleöntjük a diós masszába. Rátesszük az egészet a barack lekváros tésztára.
A kisebb tésztából vékony csíkokat csinálunk és szépen berácsozzuk a sütemény tetejét.
40 -50 perc alatt közepes tűznél megsütjük.
anyukám nagyon finoman tudja ezt a sütit is készíteni.A recept is tőle van.
A tojásfehérjéből kemény habot verünk, a cukrot hozzáadjuk. A kemény habhoz kavarjuk a tojások sárgáját, majd a főzés nélküli csokoládékrémet. Kibélelünk sütőpapírral egy 25 x 35 c...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy deci, kevés cukorral ízesített langyos tejben megfuttatjuk az élesztőt. A megmaradt tejből a liszttel, csipetnyi sóval meg 18 dkg cukorral sűrű tésztát keverünk, és az éleszt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű