Hozzávalók: 2,5 dl tej, 2,5 dkg élesztő, 8 dkg rama, 3 evőkanál cukor, 1 db tojás, csipet só, 55 dkg liszt
A tejet meglangyosítjuk, feloldjuk benne az élesztőt, 10 perc alatt felfuttatjuk.
A rámát és a cukrot összekeverjük. A tojást, a felfuttatott élesztőt, a lisztet hozzáadjuk, jól összegyúrjuk, dagasszuk, tiszta konyharuhával letakarjuk és 1 óra alatt meleg helyen duplájára kelesztjük.
A tésztát lisztezett deszkára öntjük, fél cm vastagra kinyújtjuk, és 10 cm es fánkszaggatóval kiszaggatjuk.
Kevés lekvárt teszünk mindegyik közepére, a tésztát ráhajtogatjuk és középen összecsípjük.
A fánkokat úgy helyezzük a muffin papírba , hogy alulra kerüljön az illesztés. Tepsibe rakjuk, konyharuhával letakarjuk és fél órát kelesztjük.
Majd 1 egész tojást ki tálba villával felverünk, megkenjük a tetejét és 200 fokra előmelegített sütőben 10 perc alatt szép pirosra sütjük.
( kb 40 db lesz belőle )
A tojásokat szétválasztjuk, a citrom héját lereszeljük. Az 5 tojásfehérjét a 25 dkg kristálycukorral keményre felverjük, majd az 5 tojássárgával tovább keverjük. Hozzátesszük az 1...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A 120 gr meleg tejben egy kis cukorral futtassuk fel az élesztőt, majd öntsük a liszttel, sóval, 3 evőkanál olvasztott vajjal, a tojássárgákkal és még nagyjából 1dl tejjel a dagasz...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes