- 12 dkg liszt
- 2 dl tej
- 3 tojás
- 2 alma
- 1 tk. sütőpor
- 1 tk. cukor
- 1 kk. őrölt fahéj
- csipetnyi só
- olaj
A lisztet, a cukrot, a sütőport összekeverjük, a fahéjjal megszórjuk. Az almákat lereszeljük, kinyomkodjuk a levét és a keverékhez adjuk. A tojásokat kettéválasztjuk, a sárgáját a tejjel elkeverjük és a tésztához öntjük, jól összekavarjuk. A tojások fehérjéből a sóval kemény habot verünk és óvatosan a tésztához adjuk. Felforrósítjuk a serpenyőt, egy csepp olajat öntünk bele és kisütjük a palacsintákat. Mikor elkészült, megszórhatjuk fahéjas porcukorral, de önmagában is isteni.
A porcukrot, margarint, tojást, mézet, tejet és a szódabik.bónát egy kisebb lábasban 2 percig főzzük. A lisztre öntjük a főtt masszát és kidolgozzuk. Négy lapot sütünk a tepsi hát...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet a margarinnal elmorzsolom, majd a többi hozzávalóval összegyúrom . 1 óra pihenés után vékonyra nyújtom, megkenem tejföllel, felét megszórom apróra vágott sonkával, res...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat egy nagy tálba öntöm és alaposan összedolgozom. Forró olajban, gyorsan kisütöm. Áfonya-, vagy málna öntettel tálalom.
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű