- 200 g liszt
- 1 db tojás
- 150 ml joghurt
- 2-3 evőkanál cukor
- 1 kisk. szódabikarbóna
- 150 ml tej
- késh. só
- olaj
Díszítéshez
- porcukor
- erdei gyümölcs
Egy tálban kavarjuk össze a lisztet, a sót, a szódabikarbónát és a cukrot, adjuk hozzá a joghurtot, a tejet és a tojást. Dolgozzuk jól össze, egy sűrű tésztát kell kapnunk. Egy palacsintasütőbe tegyünk egy kevés olajat egyenként süssük ki a palacsintákat. Az amerikai palacsintát érdemes vastagabbra sütni, tegyünk bátran több tésztát a palacsintasütőbe. Vegyünk elő egy tálcát, és rakjuk egymásra a palacsintákat szórjunk porcukrot mindegyik darabra, a tetejét pedig díszítsük erdei gyümölccsel.
A meggyet 5 dl vízben megfőzzük a cukorral. 2 csomag vanília pudingport 1 dl vízzel, 4 evőkanál cukorral csomómentesre keverünk és a megfőtt meggyel együtt sűrűre főzzük. 1 csomag...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A piskótához a tojásokat válaszd ketté. A fehérjét csipet sóval verd kemény habbá. A tojássárgákat a cukorral keverd fehéredésig, majd fokozatosan öntsd hozzá a vizet. Vegyítsd a d...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes