- 2 dl víz
- 22 dkg vaj
- 4 evők. kakaópor
- 25 dkg finomliszt
- 40 dkg kristálycukor
- 1 evők. szódabikarbóna
- 1 dl joghurt
- 2 tojás
- 1 cs. vaníliás cukor
Tésztára
- 12 dkg vaj
- 4 evők. kakaópor
- 6 evők. joghurt
- 2 dl porcukor
- 1 cs. vaníliás cukor
- 2 dl durvára vágott dió
A vízben felforraljuk a vajat és a kakaót, majd a tűzről lehúzzuk. A lisztet a cukorral és a szódabikarbónával összeforgatjuk, az előzőekhez keverjük. Ezután kerül bele a joghurt, a tojás és a vaníliás cukor. Kivajazott tepsibe simítjuk, és előmelegített sütőben, a közepesnél nagyobb lángon (200 fok, légkeveréses sütőben 180 fok) kb. 20-25 percig sütjük.
A tészta tetejére valókat a dió kivételével megmelegítjük. Amikor a cukor felolvadt benne, akkor keverjük bele a diót. Ezt a masszát egyenletesen a kisült tészta tetejére kenjük, s csak akkor szeleteljük fel a süteményt, amikor ez a bevonat megszilárdult rajta.
http://receptbazar.blogspot.hu/2016/03/hofeherke-szelet.html
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Összegyúr, galuska keménység.Hűtőbe 1 éjszakára. Tojással megken,sajt. 180fokos sütőbe világosra sütni
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A pudingpor kivételével a hozzávalókat összekeverjük majd kétfelé vesszük és mindkettőbe belegyúrunk egy-egy csomag pudingport.Diónyi golyókat formázunk,tepsibe tesszük majd villáv...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű